PIŁKOCHWYTY I SIATKI OCHRONNE NA BOISKA

Do ogradzania obiektów szkolnych i sportowych wyjątkowo dobrze nadają się systemy FORTE i PIANO. Niespotykana sztywność przęseł, odporność na uderzenia piłką, łatwość montażu – również na większych wysokościach, predysponuje te wyroby do takiego zastosowania. Mogą tworzyć całość ogrodzenia lub występować jako jego część składowa. Firma POMEX proponuje m.in. hybrydowy system tzw. piłkochwytów. Płot taki złożony jest w dolnej części z ogrodzenia typu FORTE lub PIANO, zaś w jego części górnej z siatki polipropylenowej o wymiarach oczek w zależności od rodzaju boiska. Rozciągnięta siatka mocowana jest do poziomych poprzeczek przykręconych między słupkami. Słupy używane dla piłkochwytów to zwykłe zimnogięte profile zamknięte lub rury. Piłkochwyty mogą być również skonstruowane tylko z siatki polipropylenowej o odpowiedniej grubości sznurka i wielkości oczka. Siatka taka jest zawieszona na stalowych linkach i naprężona na sztywnych, stalowych słupach kratownicowych trwale związanych z gruntem.

Elementy stalowe są zabezpieczone antykorozyjnie poprzez cynkowanie sposobem ogniowym i lakierowanie metodą proszkową. Piłkochwyty i siatki ochronne na boiska produkcji POMEX ułatwiają prowadzenie zajęć na przyszkolnych boiskach sportowych.

pilkochyty2.png

Zastosowania:

 • obiekty szkolne

 • boiska sportowe

 • stadiony

 • korty

 • baseny pływackie

Zalety:

 • niezawodność działania

 • estetyka

 • bezpieczeństwo

 • funkcjonalność

orlik-logo.jpg

Ogrodzenia i piłkochwyty produkcji firmy PW „POMEX” Sp. z o.o. są zgodne z założeniami projektu rządowego pod nazwą: „MOJE BOISKO ORLIK 2012”.

Nasza propozycja to 3 warianty:

 1. Ogrodzenie i piłkochwyty wykonane ze stalowej siatki plecionej. Oczko i grubość drutu wg ustaleń projektowych. Słupy stalowe odpowiedniej konstrukcji, rozstaw w osiach minimum 2m, maximum 5m.

 2. Ogrodzenie i piłkochwyt tzw. „hybrydowy”. Dołem, do wysokości 2m panele ogrodzeniowe produkcji firmy POMEX (typu FORTE lub PIANO). Powyżej, do wysokości minimum 4m (dla ogrodzenia) i 6m (dla piłkochwytu) siatka ochronna z polipropylenu lub z poliamidu. Siatka o oczkach wg wskazań projektantów – zazwyczaj 100×100 (rzadziej 120×120). Grubość sznurka 3-5 mm. Słupy stalowe o odpowiedniej konstrukcji, rozstaw w osiach minimum 2m, maximum 5m.

 3. Ogrodzenie i piłkochwyty na pełnych wysokościach jw. wykonane tylko z paneli ogrodzeniowych produkcji firmy POMEX (typu PIANO lub FORTE). Słupy stalowe o odpowiedniej konstrukcji, rozstaw w osiach minimum 2m, maximum 5m.

Dodatkowo oferujemy piłkochwyty wolnostojące, nie związane z ogrodzeniem. Wysokość minimum 6m. Siatka ochronna z polipropylenu (opcjonalnie z poliamidu) lub siatka stalowa, pleciona. Opcjonalnie możliwe również w wersjach jak w pkt. 2. i 3. Słupy stalowe o odpowiedniej konstrukcji, rozstaw w osiach minimum 2m, maximum 5m. Dla każdego wariantu proponujemy furtki i bramy wjazdowe z wypełnieniem współgrającym z rodzajem ogrodzenia. Wszystkie stalowe wyroby oferujemy w wersji zabezpieczenia antykorozyjnego poprzez cynkowanie ogniowe lub cynkowanie i powlekanie proszkowe poliestrami z utwardzaniem na gorąco.

Oferujemy dostawę i montaż w dowolnym miejscu w Polsce!