Historia

P.W. POMex jest rodzinną firmą, której początki sięgają czasów, gdy wszystkie przedsiębiorstwa w Polsce były własnością państwa. Obecna nazwa - POMex nawiązuje do POM i eksportu.


POM były przedsiębiorstwami państwowymi, które powstały w latach pięćdziesiątych XX wieku w miejsce dotychczas działających Stacji Maszynowo-Traktorowych. POMY powstały praktycznie w każdej polskiej gminie. Zostali powołani przez Ministerstwo Rolnictwa - Główny Zarząd Państwowych Centrów Maszynowych.


POM-y dysponowały parkiem maszynowym, a ich zadaniem było głównie wspieranie rolniczych spółdzielni produkcyjnych w zakresie mechanizacji produkcji rolniczej, napraw sprzętu rolniczego, obsługi agrotechnicznej oraz szkolenia kadr.


Po 1956 roku większość spółdzielni uległa rozpadowi, ale POMY nadal działały, opiekując się kręgami rolniczymi. Od 1957 roku zajmowały się głównie naprawami ciągników i maszyn rolniczych należących do spółdzielni produkcyjnych, kółek rolniczych i rolników indywidualnych, produkcją części zamiennych itp., Ograniczając usługi związane z produkcją rolniczą. W 1970 roku w Polsce było 352 POM-ów. Po wprowadzeniu w Polsce gospodarki rynkowej większość POM-ów została przekształcona w spółki, część została zlikwidowana lub zmieniony został zakres usług.


Po transformacji ustrojowej to, co kiedyś było przedsiębiorstwem państwowym, przekształciło się w rodzinną firmę zajmującą się produkcją systemów ogrodzeń i bram. Po 30 latach na rynku jesteśmy dumni z bycia ekspertami w pracach spawalniczych i ślusarskich. Produkujemy bardzo popularne, nowoczesne, kompleksowe ogrodzenia panelowe. Dzięki naszej spuściźnie posiadamy duże doświadczenie w projektowaniu i budowie konstrukcji stalowych - m.in. dla budownictwa takie jak: balustrady, poręcze, podjazdy dla osób niepełnosprawnych, zadaszenia, kraty itp.

Możliwości Firmy

Projektowanie i produkcja kompleksowych systemów ogrodzeniowych opartych na własnych produktach i wzornictwie. Również każdy indywidualny projekt jest rozpracowany przez fachowe doradztwo. Ogrodzenia systemowe firmy POMEX zapewniają podstawowe funkcje zabezpieczające, jak również współgrają z celem architektonicznym obiektu.